gokhancanol @ gmail.com

ESNAF KAZANAMADI!

Selamlar www.kaynarca54.com ‘un değerli takipçileri. Köşe yazımıza hızlı bir girişle başlayalım. Hızlıca değerlendirip bitirelim. Okuduysanız ilk makalemde Yerel seçimler hakkında ince eleştiriler ile birlikte çözüm önerilerim olmuştu adaylara. Şimdi bu adayların, adaylık süreci öncesinde bilmesi gerekenleri bilmeği gibi, adaylık yarışı boyunca önerileri almadığı, algılamadığı hatta anlamadığı, halkın büyük bölümüne inmediği, inemedigi ortaya çıkıyor. ESNAF KAZANAMADI! başlığı atarken ittifak adayı olmasına rağmen Kaynarcamızda oy oranı düşmesi hasebiyle seçilen Cumhur Ittifakı adayı dahil olmak üzere tüm adayların seçim sonuçlarından başarısız ayrıldığından bahsediyorum. Göz ardı edilemeyecek bir ayrıntı olabilir mi? Olabilir. Bu seçimde aday profillerine baktığımızda faaliyet konuları bakımından! Manav, Bakkal vs gibi çeşitli sektörlerden adayların seçilmediği görüldü, ESNAF KAZANAMADI! başlığı buradan geliyor başka bir anlam yüklemeyin lütfen... Bazı adaylara beklenenin üzerinde teveccüh olurken bazı adayların oyları iddialarının çok altında kaldı. Tüm bunlardan anladığımız seçilebilmek için adayların ekonomik güçleri, geniş sandıkları çevreleri, enerjileri, hırsları yeterli olmuyormuş. Seçilemeyen adaylardan biri seçilseydi  olmazmıydı? Olurdu tabi. Belediye yönetebilirdi illaki. Kim seçildi?  İktidarın gücünü, desteğini arkasına alan, kendisini seçmene daha iyi anlatan Cumhur Ittifakı adayı Murat KEFLİ. Adaylığı açıklandıktan itibaren halk tarafından dikkatle takip edilen KEFLİ, büyük çoğunluğu temsil eden vatandaş ile birebir görüşerek samimiyetle kendini ifade etmiş olmalı ki ipi göğüsleyerek Kaynarcamıza Belediye Başkanı seçildi. Meclis üyeleri bakımındanda her kesime hitap eden, her kesimi memnun edecek bir yönetimin oluştuğu söylenebilir. Murat başkan Akademik kariyeri olan kendi işinde de başarılı olduğunu bildiğimiz biri. Meclisle de güzel bir uyum yakaladığında ve yine iktidarın gücüyle Kaynarcamıza çarpıcı kazanımlar oluşturacaktır. Esnaf adayların kaybettiği ama sonucunda tüm adayların kendileri de dahil her vatandaşın kazandığı seçim trafiği sonlandı. Bundan sonra tüm Kaynarcalılar bir olup daha yaşanabilir, daha güncel bir kent olması için el ele verip Murat Başkan’a destek olmalıdır. Murat KEFLİ  tüm Kaynarcalıların başkanıdır. Murat Başkanın da bir kişiyi bile ayırmadan, adil, eşit, ferasetli bir yönetimle kimseyi kırmadan dökmeden  Kaynarca’ya hizmetler üretmesi, herkesin Başkanı olması gerekir.

          Siyaset maratonu 2023 e kadar rafa kalktı. Bir sonraki seçimlerde aday olmak isteyenler seçimlere 3 ay kala değil şimdiden çalışmaya başlamazlarsa hiç boşuna uğraşmasınlar. Bu bilinçle, bu şartlara göre yaşamlarını şekillendirip çalışmalı, üretmeli, ülke ekonomisine katma değer oluşturmalılar.

          Köşe yazımı sonlandırırken demokrasi örneğini iliştirmek isterim. Merkez Konak Mahallesi Muhtar adaylarından Mustafa Şeker kardeşimiz seçileme de  ilk adaylığı olmasına rağmen ciddi sayıda ol alarak dikkatleri üzerine çekti. Burada Mustafa kardeşimizin başarısı kadar dikkat çeken bir şey daha var ( sadece Orta Mahalle için söylemiyorum genel için söylüyorum!) o da demokrasinin işliyor olması. Bu kadar kısa sürede bu kadar rey alması genç aday beklentisinin varlığı olabilir.(bunu yine sadece Orta Mahalle için değil genel için söylüyorum! )
Tebrik edelim. Seçilemeyen adayları medeni cesaretlerinden ötürü tebrik edelim. Seçilen Azaları, Muhtarları tebrik edip başarılar diliyelim.Ayrıca önce şahsım ve kaynarca54.com ekibi adına  Kaynarcamızın yeni Belediye Başkanı Murat KEFLİ'yi tebrik ediyor Başarılar diliyoruz. Hep birlikte daha güzel bir Kaynarca yolunda üretmek dileklerimle Selamlarım.

yazan : tükenmazkelam